PAPUSKA TEŞVİK PRİM SİSTEMİ

Papuska Marketing  pazarlamaya ihtiyaç duyan firmaların ürünlerini ve yine kendi sitesinde talep gören ürünleri tüketici ile buluşturan bir alışveriş sitesidir. Bu doğrultuda amacı, düzenli olarak alışveriş yapılmasını sağlamak amacıyla tüketicilere ve papuska sitesini tavsiye eden girişimcilere bazı teşvikler sağlayarak sitenin aktif olmasını sağlamaktır. Bu teşvikler aşağıda maddeler halinde yazılmıştır.

PAPUSKA KAZANÇ AĞACI NEDİR?

PAPUSKA KAZANÇ AĞACI tüketicilerin ve girişimcilerin papuska.org sitesine üye olduktan ve ilk 100 puanlık (150-250 tl arası) ürün alıp aktif olduktan sonra yerleştikleri ikili sistem şeklinde işleyen ekip şemasıdır. Kendilerinden sonra yeni gelen kayıtların da alt kademelere yerleşerek büyüyen bir yapıdır. Klasik ikili sistemlerden farkı üyenin kısa kolundan prim verdiği bir yapı değildir. Her bir kademedeki boş olan yerler yeni kayıtlarla dolarak ilerler ve sadece tüketici bazlı sisteme giriş yapmış ya da hatır için giriş yapmış katılımcılar bile bir süre sonra oluşacak alt kademe primlerinden istifade etmek için alışveriş yapma ihtiyacı hissederler yada binlerce lira kazanma fırsatı elde ederler.

Yapıda 1.sırada 2 2.sırada 4, 3.sırada 8 , 4.sırada 16, 5.sırada 32, 6.sırada 64, 7.sırada 128, 8.sırada 256, 9.sırada 512, 10.sırada 1024 kişi/konum olarak sıralanmaktadır.

a) Ay bitiminde her konumun altındaki derinlikte dağıtılacak puanlara göre kişilerin ana kazancı olan papuska kazanç dağılımı prim puanları belli olur. Devam eden ayda önceki ayın son günlerinde alışveriş yapan tüketiciler cayma hakkı son tarihi itibariyle kazançlar netleşir.

b) Papuska Alışveriş Sitesinde 1 AP(Alışveriş Puanı) ürünün karlılık marjı, stok durumu gibi nedenlere bağlı olarak papuska tarafından belirlenir. PRİM PUAN ise 1 liradır. Her bir 100 puanlık konum için her kademe için verilen prim puanlar vardır. Bir katılımcı ilk 10 kademesinden prim kazanır.Her bir kademesindeki konum/kişi için her bir kademede birlitilen primler kazanılır. İlk 5 kademeden her bir aktif konum için 10 lira 6.7.8.9.ve 10. kademelerdeki aktif konumlar için 5 lira prim kazanır. . 11. ve 12. kademedeki toplam 6000 kişi için ise her bir aktif konum başına 1 lira ödenir. 

İlk 5 kademeden prim kazanabilmek için herhangi bir kariyer şartı yoktur sadece kişinin aylık 100 puanlık aktiflik şartını yerine getirmesi yeterlidir. 6.kademeden itibaren ise kariyer şartı vardır.

 

g) Bir kullanıcı hesabı ay bitiminde alt derinliklerinden şu şekilde prim puan dağılımına hak kazanır.

1.Sıra alt derinlikten(Toplam 2 konum) her bir konumdan 10 Prim Puan=20 TL

(1.Aşamada ilk kademedeki her bir konum için 50 lira prim ödenir.Nisan,Mayıs için)

Şubat ve Mart aylarında ilk kademe primleri için 25 tl ödenmiştir.*

Toplam 2 konum için 50 lira prim hak edişi olacaktır)

2.Sıra alt derinlikten(Toplam 4 konum) her bir konumdan 10 Prim Puan=40 TL

3. Sıra alt derinlikten(Toplam 8 konum) her bir konumdan 10 Prim Puan=40 lira

4. Sıra alt derinlikten(Toplam 16 konum) her bir konumdan 10 Prim Puan=160 lira 

5. Sıra alt derinlikten(Toplam 32 konum) her bir konumdan 10 Prim Puan=320 lira

6. Sıra alt derinlikten(Toplam 64konum) her bir konumdan 5 Prim Puan =320 lira

7. Sıra alt derinlikten(Toplam 128 konum) her bir konumdan 5 Prim Puan=640 lira

8. Sıra alt derinlikten(Toplam 256 konum) her bir konumdan 5 Prim Puan = 1280 lira

9. Sıra alt derinlikten(Toplam 512 konum) her bir konumdan 5 Prim Puan=2560 lira 

10. Sıra alt derinlikten(Toplam 1024 konum) her bir konumdan 5 Prim Puan=5120 lira...

11.Sıra alt derinlikten (Toplam 2048 konum) her bir konumdan 1 Prim Puan = 2048 lira.

12.Sıra alt derinlikten (Toplam 4096 konum) her bir konumdan 1 Prim Puan= 4096 lira.

 

Örnek 1: Ay sonunda alt derinliğinize 6 kademenizin dolu olduğunu varsayarsak ilk  6 derinlik prim puanları

1.sıradan 5*2prim puan=10 lira (İlk aşamada 50 lira)

2.Sıradan 4*5=20 puan= 20 Lira 

3.sıradan 8*10,=80 Prim puan= 80 lira

4.Sıradan 16*10=160 Prim Puan=160 Lira

5.Sıradan 32*10=320 Prim Puan =320 Lira

6.Derinlikten 64*5=320 prim puan= 320 lira eder.

Toplamda ise 950 TL prime hak kazanır. Alt kademelerinizdeki katılımcıların o ay 100 puanlık alışverişlerini yaparsa yukarıya doğru prim dağılımı olur.

Örnek 2: İlk 10 derinliğin dolu olduğunu varsayarsak: 10.000 lira prime hak kazanırsınız. Tabiki bu sadece 100 puanlık tek bir hesap için geçerlidir. 2 farklı hesabınız olduğunda bu kazancınız artacaktır.

 

Proje yeni başladığı için katılımcı sayısını az olacağı göz önüne alınarak  ortalama 100 puan  150-200 Tl gibi ortalama lira bir alışveriş olarak planlanmıştır. Tabi ki puanı yüksek fiyatı düşük ürünlerle de alışveriş yapabilirsiniz. 

 

2-PAPUSKA SPONSORLUK GELİRLERİ:

Papuska alışveriş sitesinin tanıtımı ve kullanıcıları ulaştırma konusundan doğrudan internet reklamları ve tanıtımlarla birlikte tavsiye yolu ile satış prensibini de kabul etmiştir. Bu doğrultuda ek gelir ya da profesyonel kazanç sağlamak isteyen kişilere sponsorluk gelir hakkı tanımıştır. Bu gelir PAPUSKA KAZANÇ AĞACINDA teşvik primi kazanan her üyenin sponsoru ve üst sponsorlarına tanınmıştır. Kişi şayet papuska kazanç ağacından prim kazandı ise bu dağılım yapılır. Burada diğer network marketing sistemlerindeki gibi oluşacak ciro vb. özellikle baz alınmaz.

A-Referansınız papuska kazanç ağacı dağılımında ay toplamında elde ettiği ağaç gelirinin %5’ine hak kazanırsınız. (Örnek : 1.derece referansınızla sistemde alışveriş yapan bir tüketici ağaç gelirinden 1000 lira kazandı ise siz %5’ini yani 50 lira kazanırsınız, 5000 lira kazanırsa 250 lira elde edersiniz)

B-Referansınızın referansının elde edeceği ağaç gelirinden %4 kazanırsınız. Eğer papuska ağaç gelirinden 3000 lira kazandı ise sponsoruna 150 lira bir üst sponsoru olan size ise 120 lira yansır.

C-3.alt referansınızın ağaç kazancından ise size %3 yansır.

D-4.alt referansınızın ağaç gelirinden ise %2 kazanırsınız.

E- 5.Alt Referansınızn ağaç gelirinden ise %1 kazanırsınız. 

Sponsorluk gelirlerinin veriliş amacı sisteme daha çok kullanıcı sağlamak için ayrılan tanıtım gelirlerinin bir kısmını bu tanıtımı yapacak kişilere tahsis edilmesidir. Bu bağlamda siz papuska kazanç ağacından istenilen türden bir gelir elde edemeseniz bile sizin referansınızla sisteme giren birinin oluşabilecek gelirinden hak kazanma şansını elde edebileceksiniz. Bu doğrultuda ne kadar çok kişiyi sisteme davet ederseniz daha çok kariyer ve kazanç elde etmiş olacaksınız.

Sponsorluk gelirler için herhangi bir ekstra şartı yoktur. Sistemde tek şart olan minumum alışveriş şartı olan 100 puan şartı geçerlidir. Siz o ay alışveriş yapmazsanız sponsorluk gelirlerinden yararlanamazsınız. Bir üyenin kazandığı sponsorluk geliri aktif olmadığı zaman bir üst hatta devrolmaz. Bu yüzden referanslarınızı takip etmeniz önemlidir.

 

 

3-EN ÇOK ÜYE KAYIT KAZANÇLARI:

Her ay en çok aktif üye kaydı yapan ilk 10 sponsora verilen hediyelerdir. İlerleyen aylarda daha ciddi hediyeler söz konusudur.

5-ÇEKİLİŞ KAZANÇLARI:

Papuska Alışveriş Sisteminde her ay düzenli 100 puan ve üzerinde alışveriş yapan tüketicileri teşvik etmek amacıyla yapılmıştır. Herhangi bir referansı olmadan ya da ekstra alışveriş yapmadan düzenli alışveriş yapan ama belirli bir prim puanın altında prim kazanan kullanıcılarını belirlenen sürede çekiliş sistemine tabi tutarak onlara ayrıca hediyeler dağıtır. Bu dağılım verilen hediyelerin büyüklüğüne göre ilgili yasalar gereği yapılır. Belirli sayıda katılımcı sağlanırsa bu gerçekleşir. Tabi ki sistem başlanıldığı tarihten itibaren her ay düzenli alışveriş yapma şartı aramaktadır. Peyderpey yapılan alışverişler bu çekilişe dahil değildir.

Örnek: 3 ay üst üste 100 puanlık alışveriş yaptınız. Toplamda 100 liranın altında prim kazandınız. Bu tarz katılımcıları ayrı bir havuzda değerlendirerek hediyelerle teşvik etmeyi öngörmektedir. Karma hediye paketleri ve ilerleyen süreçte tablet gibi daha detaylı hediyeler vermeyi planlıyoruz. Bütün bunlar büyüyen organizasyona düzenli olarak destek veren katılımcılarla mümkün olacaktır. Sayımız çoğaldığında katılımcı sayısı artacağı için sadece bu çekiliş MP kanunlara uygun olarak yapılacaktır. (Sistemimizde başka çekiliş söz konusu değildir.Papuska Ağaç Dağılımı çekiliş sistemi üzerine kurulu değildir)

 

6- YENİ KAYIT TEŞVİK PRİMİ:

Projeye yeni bir katılımcı dahil ettiğinizde (100 puan ve üzeri) size 7 gün içinde brüt 60 net 50 lira teşvik primi ödenir. Her yeni kayıt için bu teşvik primini alırsınız. Sistemin kendisinde bu özellik olmasa da 1 Mayıs'a kadar ödenecektir. Sonrasında sürece göre tekrar değerlendirilecektir. Şu anki sistemde 2 kişi kaydettiğinizde ilk kademe primleri ile 150 lira kazanmış olacaksınız. Bu da verdiğiniz bütçenin kısa sürede geri alınması demektir.

Mayıs itibariyle yeni kayıt teşvik primi 40 lira olarak net bir şekilde ödenecektir.

7-DİĞER KAZANÇLAR:

Belirlenen sürelerde yapılacak kampanyalarla ve özel teşvikler kapsamında tüketicilere ya da kariyer sahiplerine sağlanacak eğitim, tatil vb hizmet hediyeleri şeklinde gerçekleşecektir.

NOTLAR

A- 100 puanın altında yapılan alışverişler kazanç ağacı dağılıma tabi olmaz. Bir kişinin yapacağı toplam alışveriş puanı 100 puanı geçerse Papuska Kazanç Ağacında yer edinir ve ilk boş yere sponsoru tarafından atanır. İsterse ikinci bir hesap açarak daha fazla gelir için yer edinebilir.

B- Bir kullanıcı ay toplamında maksimum brüt 10.000 lira prime hak kazanabilir. Bu limit ilerleyen süreçte artabilir. Bu da önceden duyurular bölümünde belirtilir. Bu kazanç papuska kazanç ağacı ve sponsorluk gelirleri toplamı esas alınır.

C- Yasal süre sonunda bir kullanıcı ödeme talep ettiği takdirde belirtiği hesaba kazandığı prim stopajı kesilerek gönderilir. Minumum 200 liraya hak kazanan tüketici alacağı için ödeme bildiriminde bulunabilir. Haziran 2021'den sonra prim hakediş miktarı 150 lira olacaktır. Bunun sebebi operasyonel giderlerin asgari seviyede tutulması ve sadece alışveriş yaparak kazanç sağlama fırsatı sunduğumuz için bizim de katılımcılardan sisteme her ay devam etme gibi beklentimiz vardır.

D- PAPUSKA KAZANÇ AĞACINDA kazanılan primler için sistem sizden bazı şartlar ister. İlk 5 derinlikten kazanacağınız gelirler için herhangi bir şart istemezken 6.derinlikten prim alabilmek için 1 yıldız 7.derinlikten prim kazanabilmek için 2 yıldız 8.derinlikten prim kazanabilmek için 3 yıldız 9.derinlikten prim kazanabilmek için 4 yıldız kariyer sahibi olmanızı ister. Siz de ay bitmeden bu puanları referanslarla ya da eksik puan kadar alışveriş yaparak tamamlayabilirsiniz.

PAPUSKA ORGANİZASYON ALANINDA İLK OLARAK PAZARLAMA İHTİYACI DUYAN ÜRETİCİ YA DA GİRİŞİMCİ FİRMALARIN ÜRÜNLERİNİ TÜKETİCİ İLE BULUŞTURMA SÜRECİNİ TÜKETİCİNİN YAPTIĞI ALIŞVERİŞTEN KAZANÇLI ÇIKMASI ÜZERİNE KURMUŞTUR. TÜKETİCİ SİTEDE YER ALAN FIRSAT ÜRÜNLERİNDEN YA DA DİĞER KARMA İHTİYAÇ ÜRÜNLERİNDEN ALIŞVERİŞ YAPMASININ ÖNCELİKLİ AMACI BU PLATFORMDAN PARA KAZANMA İHİTYACINDAN DOLAYIDIR.

PAPUSKA BURADA DEVREYE GİRMEKTEDİR. ÜRETİCİLER İÇİN MARKA BİLİNİRLİĞİ VE ÜLKE ÇAPINDA ÜRÜNLERİNİN GERÇEK TÜKETİCİLER TARAFINDAN KULLANILMASI VE SONRASINDA TERCİH EDİLİR HALE GELMESİ İÇİN TEŞVİK EDİCİ BİR YAPIDA OLMASI GEREKMEKTEDİR.

PAPUSKA KÜÇÜK BÜTÇELİ LAIŞVERİŞLER ÇOKLU KATILIMCILAR ÜZERİNE KURULMUŞTUR. İDEAL TEŞVİK PRİMLERİ İSE 2000 KİŞİ/KONUMUN HER AY ALIŞVERİŞ YAPMASI ÜZERİNEDİR. PROJEDE 1000 KİŞİYE ULAŞINCAYA KADAR SİSTEM KAZANÇLARI PROJE KURUCULARI TARAFINDAN DESTEKLENECEKTİR.

PAPUSKA AYRICA DİJİTAL BİR PLATFORMDUR. BÜTÜN GEREKSİZ GİDERLERİNİ AZALTARAK ALIŞVERİŞ YAPAN KATILIMCILARA DAHA FAZLA TEŞVİK PRİMİ ÖDEMEK İÇİN YAZILIM PROJESİ OLARAK HAREKET EDER. BURADA KATILIMCILAR NE KADAR ÇOK PRİM KAZANIRSA PROJE ÜLKE ÇAPINDA O KADAR HIZLI BÜYÜYECEK VE KALICI OLACAKTIR. KISACASI DİJİTAL BİR İŞTİR.

Rekabet şartları gereği tercih edilebilen bir site olabilmek göründüğü kadar kolay değil. Bu nedenle ürün ana maliyetleri haricinde karımızın önemli bir çoğunluğunu sistemde dağıtıyoruz. Bu da tüketicilerin alışveriş yapmaları ve bunu düzenli hale getirmeleri için bir sebep olacağı kanaatindeyiz. Kendi markamıza ürünlerle de daha çok karlılık olduğunda yine daha fazla prim dağıtmaya çaba harcayacağız.

Projemizde bir kişinin çok alışveriş yapacağı bir sistem değil çok katılımcının küçük bütçelerler projede her ay alışveriş yapacağı bir proje istediğimizden kişilerin daha çok kazanması için çaba harcıyoruz.

Tabiki hayır. Hem alışveriş yapıp hem belirli tutarın üzerinde para kazanmak sistemsel olarak mümkün değil zaten. Sitede 100 puanlık alışverişi sonrası papuska kazanç ağacına yerleşen katılımcının akabinde üst ekipleri tarafından ya da kendisi tarafından yeni kayıtlar alt kademesini büyütecektir.

Alt kademelerinde ekip oluştu ise ve ilgili ayda o kademelerde yer alan katılımcılar alışveriş yaptı ise yukarı doğru prim dağılımı olur ve kişi ilk 5 kademesindeki prim dağılımından sadece kendi yapması gereken 100 puanı yaparak hak kazanabilir. Daha alt kademelerde alışveriş oldu ise ya yeni kendine bağlı aktif üyelerini sistem baz alacaktır yada katılımcı ekstra alışveriş yapması gerekecektir. 

Alt kademede prim döndü ise katılımcı ekstra alışveriş yapması bile alacağı primden az olacağı için her halukarda kazançlı çıkacaktır.

Cevap: Yazılımsal olarak bir dağılım yapmak için belirli bir puan şartı aranması gerekir. 200 liranın altında yapılan alışverişlerdeki lojistik, muhasebe vs. giderleri hesaplandığında üstüne bir de kar payı eklendiğinde mantıklı bir işlem haline gelmemektedir. Bu nedenle belirli miktarların üzerinde toplu alışverişlerle bu dağılım ancak mümkün olabilmektedir.

Bu nedenle başlangıçta 100 puanlık alışveriş 100-200 lira ortalamasında olacaktır. Tabi ki daha alt limitlerde ürünler olabileceği gibi alacağınız ürünlere göre de bu rakam artabilecektir. İlerleyen dönemlerde katılımcı sayısının artmasıyla daha uygun iskontolo ürün temini ile bu rakamları dengede tutmaya gayret edeceğiz.

Projemizin amacında belirttiğimiz gibi farklı markalara ait ürünlerin tanıtımı, numune ürün ve fırsat ürünlerinin bulunduğu yüksek puanlı paketlerden tercih ederek daha düşük ücret ödeyerek 100 puanı tamamlayabilirsiniz.

Cevap: Sistem ilerleyen bir model üzerine kuruludur. Durağan değildir. Bu nedenle her ay artan yeni katılımcılarla büyümeye devam edecektir. 

Projenin amacı katılımcı sayısını artırmak. Küçük bütçelerle binlerce kişinin dahil olabileceği ve herkesin rahatlıkla alabileceği ürünler üzerinden kendi pazarını oluşturmaktır. Hal böyle olunca katılımcılar kendi alt kademelerindeki ilk 10 kademedeki maksimum 2048 konumdan prim alabilecekleri için yeni kayıtlarla bu alanlar dolmaya devam edecektir. 

Dolayısıyla sürekli artan bir prim seviyesi ile PAPUSKA AĞACI büyümeye devam edecektir.

Proje sizden her ay 150-200 lira arasında seçeceğiniz ürünlere göre 100 puan ve üzeri bir alışveriş talep eder ki bu da bu proje olmasa bile farklı yerlerden yapacağınız alışverişlerle cebinizden çıkan paranın burada harcanması olacağından aslında sizden de bir para çıkmış olmayacak.

Cevap: Kullanıcı panelinden ağaç durumunu inceleyebilirsiniz ve alt hizalardaki kullanıcı ikonlarına tıklayarak aşağı doru eğer hareketlilik varsa görebilirsiniz. Panelde bununla ilgili farklı gelir panellerinde anlık olarak görebileceksiniz. Size bağlı olmayan kullanıcılarda üst kademelerde yer alan katılımcılar tarafından sizin alt hizanızda yer alan boş kademelere yeni üyelerini yerleştirecekleri için sizin de alt kademeleriniz dolacak ve buralardan prim alabileceksiniz.

Aşağıda kademe primleri verilmiştir. Proje yeni olduğu için ilk aşamada(1 Haziran 2021' e kadar ilk 1. kademeden her bir aktif 100 puan için 10 lira yerine  25 lira Temmuzda 20 Ağustosta ise 15 lira olarak güncellenecektir.)

 

SIRA

KİŞİ

PRİM PUAN

TOPLAM PRİM PUAN

TL KARŞILIĞI

1

2

10(25)

10

20(50)

2

4

10

40

(40)

3

8

10

80

(80)

4

16

10

160

160

5

32

5

160

160

6

64

5

320

320

7

128

5

640

640

8

256

5

1280

1280

9

512

5

2560

2560

10

1024

5

5120

5120

11

                                      2048                                                  1                                                          2048                                             2048

12

                                      4096                                                  1                                                           4096                                             4096

TOPLAM

 

16684

16684

 

Yukarıdaki tabloda 100 puanlık alışveriş yapan biri kademelerde yer alan tutarların toplamına hak kazanacaktır.